Proč zvolit pro slamák jiný důvod, než je cena

Zaregistrujte se u nás a získáte přístup na tuto stránku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Stavební technologie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 Responses to Proč zvolit pro slamák jiný důvod, než je cena

 1. Tomas napsal:

  Perfektní, přesně tohle jsem potřeboval vědět, abych měl z čeho vyjít. Plánuji stavbu domu a hledám, co je pro mně v rámci možností nejdražší možná varianta (na klíč), abych pak případnou spolu-prací na stavbě ušetřil peníze na úkor svého času… 🙂

  Co je v těch cca 5500 za metr krychlový zahrnuto? Předpokládám, že všechny základní věci (základy, nosná konstrukce, zdivo, omítky, podlahy, stropy, střecha, okna, dveře, rozvody, vytápění, komín, ohřev TUV, odpady), ale pořád tam chybí kuchyňská linka, případná čistička odpadních vod nebo napojení na kanalizaci, připojení na el. síť, studna nebo připojení na vodovod, hromosvod?

  Prosím doplnit, ujasnit, případně sepsat na toto téma další článek nebo to dopsat k tomuto článku. 🙂

  Potřebuji dopředu vědět, co mně to bude stát, nechci skončit někde před dokončením bez peněz… Takže rozpočet musím udělat v nejdražší možné variantě a raději ještě s rezervou…

  Děkuji.

  • Honza napsal:

   Ano Tomáši,
   jak píšeš. Není v tom čistička a projektová dokumentace. Ta linka by tam asi být mohla. Je to jen orientační cena. Je třeba zpracovat alespoň nějaký rámcový projekt, který by se přesněji nacenil. Vím, že je těžké dát za projekt 80 tisíc, za rozpočet 10 tisíc a pak zjistit, že na ten dům nemám. Dům v této ceně je k nastěhování bez nábytku. Čistička je menší dílo a dá se její cena odhadnout líp, jak cena domu. Kuchyňská linka je oproti ceně domu zanedbatelná, pokud nechcete linku za 120 tisíc v dubu. I bez ní se dá bydlet nebo koupit v bazaru provizorní za 2000,-.
   Držím palce při rozhodování.

   Pěkný den přeje Honza

 2. Štěpánka Bořková napsal:

  Dobrý den,
  registruji se na Vaší stránce, neb mám zájem si udělat přehled o tom, jaké možnosti se nabízí, zvolím-li stavbu slaměnného domu a s jakou cenou budu muset počítat.

  • Honza napsal:

   Dobrý den Štěpánko,

   snažíme se stavět domy, za ceny v tomto článku. Je potřeba si zvolit cestu stavby a velikost domu. Mohou v tom být rozdíly, ale pokud zahrnete do ceny všechny vstupy, tak se dá říct, že slaměné domy jsou o cca 10% dražší.
   Nejlepší je konzultace, kde si můžeme celou situaci rozebrat konkrétně a ukázat si jednotlivé cesty a ceny.

   Pěkný den přeje Honza

 3. Dunajská napsal:

  Dobrý deň,
  slamenné domy a ich technologia nás veľmi zaujala .Hľadáme všetky dosptupné zdroje ako sa stavajú a všetko okolo toho.Preto budem vďačná za každú skúsenosť.

 4. Zuzana napsal:

  Přejí hezký den,
  chtěla bych konečně mít svoj domov, síce menší, ale svůj. Hodně řeším kde, z čeho a jak. Zatím sbírám nové vědomosti.
  Krásné dny přeje
  Zuzana

 5. Kateřina Krumpholcová napsal:

  Dobrý den, chci se zaregistrovat, zajímají mě slaměné a dřevěné stavby. KK

  • Honza napsal:

   Dobrý den Kateřino, tak se zaregistrujte. Na stránkách je registrace a tam zadejte mail a nějaké přihlašovací jméno. Je ale možné, že to nefunguje, ale nevím o tom. Děkuji.

   Pěkný den přeje Honza

 6. Ivan napsal:

  Vzhled

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.