Další kompletní slamáček v Chrastavě

Na krásném pozemku uprostřed Chrastavy vyrůstal od září 2015 do července 2016 malý slaměný domek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Naše realizované stavby, Stavební technologie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 Responses to Další kompletní slamáček v Chrastavě

 1. Ram Čunža napsal:

  Krásný domek, krásná práce.
  Je možné zveřejnit velikost domku a alespoň zhruba cenu?

  • Honza napsal:

   Dobrý den,

   domeček má podlahovou plochu 90,5 m2 a cena byla 2,1 mil. bez DPH. V ceně není kořenová čistírna, terénní úpravy a dokončovačky. Přístavba 15,5 m2, 1NP 37,5 m2 a 2NP 37,5 m2 se sešikmením.

   Zdraví Honza

 2. kobzan napsal:

  Zdravím Vás,
  chtěl bych se zeptat na kolik se přibližně vyšplhala cena slamáčku v Chrastavě a zda se jednalo o stavbu svépomocí či na klíč, pokud to není tajné. Je to krása. S přítelkyní uvažujeme o baráčku podobných parametrů. Vytápění je řešeno pouze krbem a rozvodem teplého vzduchu? Případně jaký výkon krbových kamen by byl pro tuto stavbu vhodný, máte zkušenost s kanadskými krby?

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Michal

  • Honza napsal:

   Dobrý den Michale,

   o ceně jsem psal níže. Stavba byla částečně prováděna svépomocí, ale tak z 10%. Většina svépomocných stavebníků není ani odborně více vybavená. Z velké části si potom realizovali KČOVku. Odborné části domu zbylých 90% jsme realizovali my. S kanadskými krby zkušenost nemám, ale osobně bych krb na vytápění nepoužíval. Daleko vhodnější jsou akumulační zděná kamna na tuhá paliva. Jinak co se týká výkonu, je to otázka výpočtu podle ztrát pláště budovy. Tenhle náš bývalý domek http://www.domyzeslamyahliny.cz/?p=81 jsme vytopily kamny JOTUL 602 CB 6 kW bez rozvodů. Tento výkon je ale trochu zavádějící, podle toho, co jsem se v literatuře dočetl. Mám tušení, že domek v Chrastavě vytápí stejnými kamny bez rozvodů. Nevím to jistě, protože jsem tam nebyl, když je montovali, ale doporučil jsem jim je.

   Zdraví Honza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.