Slamák Dobříšsko

Další slamáček. Tenhle je dvoupodlažní se sedlovou střechou. Nosná konstrukce s BSH lepených nosníků a slaměné balíky do pomocné konstrukce. Hliněné omítky uvnitř a venku Steico dřevovláknité desky s tenkovrstvou omítkou v kombinaci s dřevěným modřínovým obkladem. Vytápí se akumulačními hypokaustovými kamny v kombinaci s el.kotlem.

http://loskutak.nova.cz/clanek/stavime/domy-ze-slamy-a-hliny.html

zastavěná plocha je 8 x 14,8 m       118,4 m2
užitná plocha                                 cca 2 x 96,5 m2
odhadovaná cena hotové stavby na klíč 3 600 000 Kč

Příspěvek byl publikován v rubrice Naše realizované stavby. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 Responses to Slamák Dobříšsko

 1. Tomas napsal:

  Dobrý den,

  Zajímalo by mně, jak se řeší finální úprava „spodku“ domu – dům stojí na patkách a je tedy nad zemí, tzn. např. že pod něj může kdeco zalézt… To se to pak ještě nějak něčím obezdívá? Ale pak se přece musí řešit vzlínání vlhkosti… Nebo to zůstane tak, jak to je? To je ale přece takové nekompletní/nedodělané/hnusné, něco jak auto bez kol na špalkách…

  Hledám něco, co se bude hezky vyjímat pod hliněnou omítkou a zároveň bude levné…

  Chci stavět ze dřeva, slámy a hlíny, přírodně, levně (doufám) a do budoucna úsporně, ale zatím jsem skončil u toho, že ani nevím, jak začít (a zároveň asi i skončit) se „základovou deskou“…

  Děkuji.

  • Honza napsal:

   Dobrý den Tomáši,
   jo trochu to tak může být. Špalky ale mohou být kamenné a ne betonové. Mezery je dobré nechat, tak jak jsou z důvodu provětrávání. Určitě by se mezera neměla napevno zazdívat nebo zabetonovávat. To už je lepší postavit dům na zemi na desce nebo pasech. To má ale své nevýhody a naopak. V určitých případech se dá mezera zaskládat kameny na sucho s mezerami a nebo dřevem na zimní topení. Nevím, že by tam někdy něco někde vlezlo, kromě vlastního psa a koček. Je možné si se mnou na pomoc domluvit konzultaci a nebo asistovanou stavbu.

   Pěkný den přeje Honza

 2. Jana napsal:

  Ahoj
  Potřebujeme s pěti malymi dětmi dům. Můžeš nam prosím nejak pomoci?
  Viděla jsem stavbu slamáku na internetu…..
  Díky za odpověď
  Jana

  • Honza napsal:

   Ahoj Jano,

   to nevypadá na dům, ale spíš školka. Pomoci vám mohu, záleží na tom, jakou máte představu o pomoci. Většinou dělám nějakou prvotní konzultaci, abychom si ukázali cestu a možnosti. Nasměruji vás na projektanta a po vyřízení stavebního povolení mohu celý dům a nebo jeho části zrealizovat. Odkud jste? Odpověď mi prosím pošli na mail, děkuji.

   Pěkný den přeje Honza

 3. Jirka napsal:

  Ahoj, kdo ti delal vnitrni hlinene omitky? Hledame nekoho z Dobrisska na realizaci komplet vnitrnich omitek do naseho slamaku. Ozvi se mi prosim na email.

  • Honza napsal:

   Ahoj Jirko,
   přeji vše nejlepší v novém roce. Dělám si je na stavbách a všude sám. Mám na to kompletní vybavení a taky to učím, tak by to bylo divné si to nechat dělat. Záleží na termínu a rozsahu. Mám toho letos už hodně a od září mám na rok stavbu. navíc chci zůstat někde u Semil u domu.

   Zdraví Honza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.